in

ЌЕ ВИ СЕ РАСПАРА СРЦЕТО: Анестезиолог храни бебе заразено со коронавирус (ФОТО)

Оваа фотографија го заобиколи светот овие денови.

Докторката Олфа Турки, професор по анестезија и реанимација со шише во рака храни две месечно бебе заразено со коронавирус.

Лекарката веќе една недела не ги видела своите деца поради професионалните обврски и самоизолацијата.

Прочитајте и...  Наставничка херој: Чува новороденче, брат на нејзин ученик, откако целото семејство се разболело од Ковид-19

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote