Кето диета: Пет вкусни рецепти за ручек

Кето диетата, односно начин на исхрана, подразбира намалување или целосно исклучување на јаглехидратите од вашето мени.

187756

Целта на ваквиот начин на исхрана е по одреден период вашето тело да се претвори во „машина за согорување масни наслаги“.

Составувањето на неделно мени кога се водите по строг режим на исхрана може да биде голем предизвик. Затоа ги споделуваме овие вкусни рецепти на YouTube каналот за готвење Tasty созадени според начелата на кето диетата.

Прочитајте и...  Вкусни полнети пиперки со компир и кашкавал
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде