in

Кето диета: Пет вкусни рецепти за ручек

Кето диетата, односно начин на исхрана, подразбира намалување или целосно исклучување на јаглехидратите од вашето мени.

187756

Целта на ваквиот начин на исхрана е по одреден период вашето тело да се претвори во „машина за согорување масни наслаги“.

Составувањето на неделно мени кога се водите по строг режим на исхрана може да биде голем предизвик. Затоа ги споделуваме овие вкусни рецепти на YouTube каналот за готвење Tasty созадени според начелата на кето диетата.

Прочитајте и...  Печен компир со крем сирење

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote