Киднапирање среде бел ден во Косовско Поле: Од жената ни трага ни глас

fe3njagerhrth 223172

На 24 јуни годинава, две лица на сила внеле во автомобил една жена и заминале од местото на настанот во непознат правец.

Оваа информацијата за „Телеграфи“ ја потврдила и портпаролката на косовската полиција, Флора Ахмети.

На видеото кое го објави „Клан Косова“ се гледа како две лица првично разговараат со жената, а потоа присилно ја ставаат во автомобилот.

Në orët e para të mëngjesit kjo grua dyshohet se është rrëmbyer në Fushë Kosovë

Gepostet von Klan Kosova am Montag, 24. Juni 2019
Прочитајте и...  Заврши заложничката драма во Тирана: Ослободен македонскиот државјанин кому му бараа 250.000 евра
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде