Македонија

Кили стана дедо, се породи Јоана: Ова се првите фотографии од бебето

fnjergeragerg 222050

Ќерката на актерот Кирил Поп Христов- Кили, Јоана, која ја има во бракот со сопругата Гордана, има големи причини за славење. Имено, Јоана и нејзиниот сопруг вчера првпат се реализираа во улога на родители, а Кили и Гордана станаа дедо и баба. Имено, Јоана на свет донесе момче на кое му го даде името Аниш Круз Родригез Деан. Овие радосни вести на социјалните мрежи ги сподели Нина Деан која напиша: „Добредојде на светот, Аниш Круз Родригез Деан. Те сакам сестро“, напиша Нина на социјалните мрежи. За потсетување, Јоана се омажи за момче од Еквадор – земјата каде заедно се преселија пред неколку години. Вака изгледа новиот член во семејството на Јоана.

Прочитајте и...  Вдовец чија сопруга починала од рак ги обнови свадбените фотографии со нивната ќерка
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top