in

Кинеските пазари повторно отворени-се продаваат лилјаци, кучиња и мачки (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

Живи животни се се уште на продажба во кинеските пазари за храна кои беа повторно отворени откако владата прогласи победа против коронавирусот.

Кафези полни со кучиња и мачки, кои го чекаат судниот час, ова е сликата од кинеските пазари, често нарекувани “вет-маркети”, пренесува Дејли Меил.

Cats waiting to be slaughtered for their meat in a market in Guilin, Southwest China

Државата нареди да се затворат вет-маркетите за јануари и февруари, откако се откри дека коронавирусот настанал и се пренесол за прв пат во луѓето преку конзумирање на месо од лилјаци, пренесува Бизнис Инсајдер. Но, сега откако Кина се избори со вирусот, пазарите повторно се отворија, а “продуктите” се исти.

ДАЛИ НЕКОГАШ ЌЕ ЈА НАУЧАТ ЛЕКЦИЈАТА?

Dogs and rabbits are butchered and sold at a meat market in Guilin, southwest China, on Saturday, 28 March 2020 despite infection concerns about this type of market
A traditional medicine stall at Dongguan market in southern China advertising bats and other wild animals such as lizards and scorpions as legitimate remedies for common ailments
Chinese city to ban residents from eating dogs in the wake of ...
Report: China's Wet Markets Are Still Selling Bats, Dogs And Cats ...
Прочитајте и...  13 фотографии од татковци кои никако не сакале да чуваат кучиња дома

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote