Галерија

Ќе ве насмее: Жена на комичен начин пресоздава фотографии од славните

Селест Барбер, речиси секојдневно ги забавува своите над 7 милиони следбеници, имитирајќи ги позите на славните личности, од Џенифер Лопез до Емили Ратајковски, и бројни други манекенки. 

„Сакав да покажам колку смешно би било ако „нормална“ личност се обиде да рекреира некои од овие фотографии“ – вели таа.

Прочитајте и...  Црници: Вистински пријатели на нашето здравје

Најпопуларно

To Top