„Книжидер“ поставен покрај кафуле

Еден досетлив сопственик на кафуле во Зрењанин поставил фрижидер наполнет со книги и го нарекол „Книжидер“.

„На градското капалиште Пескара во Зрењанин, покрај градината на едно кафуле поставен е Книжидер. Во прашање е фрижидер кој не е во функција, но на полиците се поставени книги кои капачите може да ги позајмат“, пишува на социјалните мрежи.

"Na gradskom kupalištu Peskara u Zrenjaninu kraj bašte jednog kafića postavljen je Knjižider. U pitanju je frižider koji…

Gepostet von Knjige am Mittwoch, 21. August 2019
Прочитајте и...  10 од најдобрите книги на сите времиња
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде