Занимливости

„Книжидер“ поставен покрај кафуле

Еден досетлив сопственик на кафуле во Зрењанин поставил фрижидер наполнет со книги и го нарекол „Книжидер“.

„На градското капалиште Пескара во Зрењанин, покрај градината на едно кафуле поставен е Книжидер. Во прашање е фрижидер кој не е во функција, но на полиците се поставени книги кои капачите може да ги позајмат“, пишува на социјалните мрежи.

"Na gradskom kupalištu Peskara u Zrenjaninu kraj bašte jednog kafića postavljen je Knjižider. U pitanju je frižider koji…

Gepostet von Knjige am Mittwoch, 21. August 2019
Прочитајте и...  Одмазда за насилниците: Го напуштила училиштето бидејќи ја малтретирале, а денес заработува 8000 евра за една минута
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top