in

Кога се појави старосватицата сите се збунија: Невестата ѝ рекла да облече што сака, па таа… (ВИДЕО)

Венчавката на Диана Адамс и нејзиниот избраник се претворила во маскенбал, откако старосватицата дошла облечена во костим на Т-Рекс.

Прославата се одвивала на отворено во помало градче во Небраска и била со сите традиционални ритуали.

Но, она што им го привлекло вниманието на сите присутни е старосватицата.

Дошла облечена во костим на диносаурусот Т-Рекс, бидејќи невестата ѝ кажала да облече што сака.

-Кога си старосватица кај најдобрата другарка и ќе ти дозволи да облечеш што сакаш, напиша старосватицата Кристина Мидор.

https://www.facebook.com/KATVChannel7/videos/398938874142572/?v=398938874142572
Прочитајте и...  НАСТАВНИК НЕ ДОЗВОЛИЛ НЕПОДВИЖНА УЧЕНИЧКА ДА ЈА ПРОПУШТИ ЕКСКУРЗИЈАТА, ЈА НОСЕЛ НА ГРБ

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote