Занимливости

Кога се појави старосватицата сите се збунија: Невестата ѝ рекла да облече што сака, па таа… (ВИДЕО)

Венчавката на Диана Адамс и нејзиниот избраник се претворила во маскенбал, откако старосватицата дошла облечена во костим на Т-Рекс.

Прославата се одвивала на отворено во помало градче во Небраска и била со сите традиционални ритуали.

Но, она што им го привлекло вниманието на сите присутни е старосватицата.

Дошла облечена во костим на диносаурусот Т-Рекс, бидејќи невестата ѝ кажала да облече што сака.

-Кога си старосватица кај најдобрата другарка и ќе ти дозволи да облечеш што сакаш, напиша старосватицата Кристина Мидор.

Maid of honor dresses up as a dinosaur

Christina Meador was told she could wear anything she wanted as the maid of honor for her sister's wedding. This is what she picked….

Gepostet von KATV Channel 7 am Dienstag, 3. September 2019
Прочитајте и...  Лажела дека е болна, граѓаните донирале, а таа со парите си направила луксузна свадба
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top