in

Кои се трите најлоши хороскопски знаци?

Овие три хороскопски знаци се мрачни, себични и не знаат како да сакаат. Верни си остануваат само на себе.

Хороскопскиот знак говори многу за вашиот карактер, доблести и мани.

Но, за овие три хороскопски знаци има и низа негативни работи кои може да бидат кажани.

Кои се трите најлоши хороскопски знаци?

Девица

Тие се малку невротични и од стрес се ослободуваат чистејќи го станот или местејќи ја облеката. Тие не знаат за љубов, а емоциите во голем дел кај нив се сведуваат на секс.

Само роботите се постудени од Девиците. Тие без размислување ќе ви забијат нож во грб и тоа промислено со длабока анализа. Знаат добро да глумат и нема да почувствувате дека ќе ве изневерат.

Кај нив нема прегратки и нежности, а кога пуштаат солзи тоа е само кога се оплакуваат себеси. На моменти се како вода што врие и немаат вистинска контрола врз својот карактер. Верни си остануваат само на себеси.

Прочитајте и...  Кои се најпривлечните хороскопски знаци и што ги прави толку неодоливи?

Скорпија

Тие се самодеструктивци кои постојано се сожалуваат. Не можат да поднесат да тонат во мизерија, па со себе повлекуваат и низа други луѓе. Утре да е крај на светот, тие нема да се шокираат, затоа што секогаш го очекуваат најлошото можно сценарио.  Не се плашат од смртта.

Љубоморни се и посесивни и без секс не можат да опстанат. Секогаш мислат дека некој кова завера против нив.

Емоционално се незрели и не се воздржуваат ако треба да се осветат некому. Често се лутат, бесни се, плачат и во тие мигови ве мразат од дното на душата. Опасни се, лукави и големи злопамтила.

Јарец

Тие се студени како роботи. Веруваат во судбина и зборот „извини“ кај нив не постои во речникот. Може да живеете со нив цел живот и да не дознаете што имаат да ви кажат. Не знаат да ги изразат емоциите со зборови.

Би ве продале за социјален статус. Кукавици се, штом видат ризик бегаат за да се спасат и лесно може да ве остават на цедило.

Прочитајте и...  5 мај-Ден на македонската азбука и на македонскиот јазик

Бавни се, мрачни и не знаат како да уживаат во убавините на животот. На моменти се искомплексирани и подобро е да се тргнете од нив.


Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote