in ,

Кои секс пози ги преферираат хороскопските знаци?

Не сте задоволни од сексуалниот живот? Вистинско време е да откриете што точно сака вашиот партнер. Секој хороскопски знак има соодветна секс поза која му одговара.

Интимниот живот усовршете го според астролошките препораки:

1. Земјени знаци

Биковите, Девиците и Јарците се страствени љубовници кои во моменти на екстаза мислат само на себе. Сакаат да експериментираат различни пози, но најмногу сакаат да водат љубов во стоечка положба. Им одговара интимност „лице в лице“.

2. Водени знаци

Ако до сега мислевте дека водените знаци се ладнокрвни, вистински момент е да го промените мислењето. Раковите, Скорпиите и Рибите се карактеризираат со длабок сексуален интензитет. Овие хороскопски знаци неретко градат емоционална врска по пат на сексуално задоволство. Иако најмногу им одговара мисионерска поза, неретко се откажуваат од вообичаените пози.

3. Воздушни знаци

Близнаците, Вагите и Водолиите не се склони кон неверство. Сакаат да експериментираат и да ја користат фантазијата. Сакаат да водат љубов во седечка положба.

Прочитајте и...  Овие хороскопски знаци ги чека изненадување за Водици

4. Огнени знаци

Овните, Лавовите и Стрелците се меѓу агресивните хороскопски љубовници. И додека мажите од овие знаци ја сакаат кучешката поза, жените преферираат да бидат „на врвот“. Овие личности избираат положби во кои можат да доминираат над партнерот.

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote