in

Колку пати секс неделно ќе ви помогне за поцрн тен?

Познато е дека сексот е одличен за вашето здравје, но придобивките што ги има вашето тело од него зависи од тоа колку пати неделно го практикувате.

Honeymoon iStock 479450072

Сексот четири пати неделно ќе направи чуда за вашиот тен. Доколку сте често „зафатени“ во спалната соба, подолго време ќе останете младолики.

За време на сексот се зголемува производството на колаген, кој ги спречува брчките и пегите на кожата, велат лекарите од Кралската болница во Единбург, кои биле вклучени во истражувањето на оваа тема.

Квалитетниот сексуален живот допринесува за одличен тен и блескава коса, бидејќи циркулацијата за време на сексот се забрзува. Со самото тоа, кожата добива повеќе кислород и изгледа посвежо. Забрзаната циркулација поттикнува и ослободување на токсини.

Прочитајте и...  Видео: Топ 10 плажи на вториот крак на Халкидики

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote