in

Колку секс е потребен да се согорат „празничните“ калории

Руска салата, кифлички, сарма… кој може да одолее?! Но проблемот настанува кога ќе застанеме на вагата и ќе видиме колку сме се здебелиле.

Се знае дека најефикасен метод е сексот. Еве колку секс е потребен за да се истопат калориите.

За две парчиња месо (460 калории) ќе треба да се сексате час и половина.

За едно чоколадо кое има 30 калории треба да имате секс еден час и шест минути.

Ако се прејадете на целата новогодишна вечера, која во просек има 2.200 калории, ќе треба да водите љубов дури седум часа.

Па сега размислете што повеќе ви се исплати, секс или прејадување.

Прочитајте и...  5 непријатни секс теми за кои треба да разговарате со партнерот

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote