Македонија

Комити се сеќаваат на Никола Саздо: Ќе наздравиме за твое име, виното повторно ќе го има горчливиот вкус

Навивачката група Комити Скопје денес преку социјалните мрежи повторно се сети и му одаде почит на Никола Саздовски – Саздо.

-Јунаците имаат само датум на раѓање, а денес е твојот ! Ќе наздравиме повторно во твоја чест, за твоето име и во твоја слава, на Свети Никола. И виното повторно ќе го има горчливиот вкус.
Почивај во мир Саздо, брату наш…, напишаа Комитите.

Јунаците имаат само датум на раѓање, а денес е твојот !Ќе наздравиме повторно во твоја чест, за твоето име и во твоја…

Gepostet von Komiti Skopje am Mittwoch, 18. Dezember 2019
Прочитајте и...  Спектакл во Тетово: Војводи и Комити го „запалиja” тетовското кале

Најпопуларно

To Top