Коњ се преправа дека е мртов секогаш кога некој ќе се обиде да го јава (ВИДЕО)

Да постојат Оскари за животни, коњот Џинганг заслужено би добил награда.

jinjangplayingdead0

Иако неговата главна задача е да галопира додека некој седи на неговиот грб, тој одбива да ја врши работата. Како? Се преправа дека е мртов.

Сопствениците велат дека овој коњ ја избегнува должноста на многу тактички начин.

Видеото кое го објави Франциско Салазар има над 80.000 лајкови, а покажува како коњот одбива некој да го јава.

Прочитајте и...  Ќе ви го стопи срцето: Коњ го мириса ковчегот на неговиот сопственик и започнува да плаче
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде