in

Коњ се преправа дека е мртов секогаш кога некој ќе се обиде да го јава (ВИДЕО)

Да постојат Оскари за животни, коњот Џинганг заслужено би добил награда.

jinjangplayingdead0

Иако неговата главна задача е да галопира додека некој седи на неговиот грб, тој одбива да ја врши работата. Како? Се преправа дека е мртов.

Сопствениците велат дека овој коњ ја избегнува должноста на многу тактички начин.

Видеото кое го објави Франциско Салазар има над 80.000 лајкови, а покажува како коњот одбива некој да го јава.

https://www.instagram.com/p/B3Crf3ung_E/?utm_source=ig_embed
Прочитајте и...  ВИДЕО: Тинејџер спаси бебе кое паѓа од втор кат од зграда

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote