Македонија

Коњ се струполи пред влез на зграда во Аеродром

На социјалните мрежи се појави фотографија од изнемоштен  коњ легнат пред влезот на една од зградите во Аеродром кај Тобако.

Граѓаните ги повикуваат градоначалникот Шилегов како  и надлежите од „Лајка“ да реагираат и да го згрижат коњот.

Прочитајте и...  Повеќе македонски државјани со симптоми на корона вирус во авион кој слетал во Скопје од Брисел, се чекаат резултати од тестовите

Најпопуларно

To Top