in

Корнфлекс посни колачи

Потребни состојки:

250 гр маргарин
200 гр чоколадо за готвење
150 гр шеќер
8 лажици мед
200 гр исечкани ореви
1 кутија пченкарен корнфлекс

Начин на приготвување:

На тивок оган се растопуваат маргаринот и медот, шеќерот и чоколадата. Се додаваат исечканите ореви и корнфлексот. Убаво се меша и се трга од оган. Додека е жешко со лажиче се полнат книжни калапи. Се оставаат да се изладат. Добар апетит!

Прочитајте и...  Колачи со лешник кои ќе ве воодушеват

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote