Костумосан господин краде низ Скопје: Сите го знаат, дури и полицијата, но не го апси

kradec skopje

Корисник на Фејсбук од Скопје, сопственик на ресторан во центарот на градот, објави фотографии и видеоснимка од сигурносни камери, на кои се гледа костумосан маж кој оперира по скопските кафеани. Во коментарите на постот многумина потврдуваат дека истото лице им украло и ним паричник, дека пријавиле и лицето ѝ е познато на полицијата, но дека досега пријавата не вродила со конкретен резултат.

Внимание ! Лицето од фотографиите подолу денеска ме ограби. Ве замолуваме доколку го препознаете или видите некаде да…

Gepostet von Cvetan Nestorovski am Samstag, 19. Oktober 2019
Прочитајте и...  Исчезна тинејџерка од Скопје
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде