По веста дека гори сува трева во скопската населба Бардовци на социјалните мрежи се појави фотографија направена од една зграда во центарот на Скопје.

Од фотографијата може да се забележи дека пожарот се шири многу брзо поради ветрот, а чадот се чувствува дури до центарот на градот.

Кај жителите владее страв бидејќи пожарот се доближува до куќите, па тие се излезени и сами се обидуваат да гаснат.

Во моментов пристигнуваат пожарникарските служби.

Прочитајте и...  Апел за помош: Потребни се пари за реновирање на станот кој целосно изгоре во Кисела Вода
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде