Македонија

Кровот кој падна од ветерот во Карпош пaднa вpз лyѓe (ВИДЕО)

Познатиот радио водител Виктор Петров на својот Фејсбук профил објави видео на кое се гледа дека две лица биле под лимот од покривот кој падна од зграда во скопската населба Карпош.

Дежурните служби на град Скопје ги извлекоа и тргнаа на страна.

Eve video od vetruvanjeto

Gepostet von Viktor Petrov am Mittwoch, 26. Februar 2020

Од страшното невреме проследено со силен ветер вечерва во Скопје паднаа дрвја и кровови.

Извор: markukule.mk

Прочитајте и...  Луѓето над 40 години треба работат само 3 дена во неделата!

Најпопуларно

To Top