in ,

Кучиња се гушкаат од страв откако биле пронајдени заклучени во аквариум

Мет Вилијамсон го барал своето изгубено куче во Џексон, Мисисипи, кога наишол на нешто страшно што никогаш не го очекувал.

Во близина на канал имало голем резервоар за аквариум кој бил заклучен. Додека Вилијамсон се приближувал кон резервоарот, сфатил дека има нешто внатре во него. Потоа видел очи кои гледаат кон него. Тој брзо открил дека две кученца биле затворени во резервоарот, на кои очајно им била потребна помош.

Вилијамсон веднаш повикал полиција. Не е познато кој го сторил овој суров чин, но кој и да бил, јасно е дека сакал да ги удави овие кученца. За среќа, кученцата преживеале, но, се разбира, тие биле многу трауматизирани.

Тие беа однесени во Лига за спас на животните, каде што од страв се гушкаа. За среќа, тие беа во ред и беа на добар пат кон закрепнување. Благодарение на Вилијамсон, и тој на вистинското место во вистинско време, на овие кученца им е дадена нова шанса за живот.

Јасно е дека имале груб почеток на животот од страна на суров човек, но никогаш не треба да се грижат за тоа што некогаш биле занемарени или малтретирани. Сега ќе ја добијат целата љубов што ја заслужуваат!
Погледнете повеќе за оваа приказна во видеото подолу:

Прочитајте и...  17 луѓе ги однеле своите кучиња на фризер, па добиле назад потполно различни миленичиња

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote