Случувања

Куќа стара над 250 години преселена преку река на сплав (ВИДЕО)

Куќа тешка 400 тона беше пренесена преку река во американската сојузна држава Мериленд, пренсуваат американските медиуми.

Куќата стара над 250 години помина пат oд 80 километри на сплав, а селидбата чинеше милион долари.

Историската куќа била изградена во 1764 година, но со години била напуштена.

Американските медиуми пренесоа дека куќата ја купил извесен Кристијан Нили, кој ја испланирал комплицираната селидба.

Прочитајте и...  Претставена ВЦ школка од 7000 долари (Фото)
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top