Македонија

ЛУДА МАРТА: Следува големо разочарување за љубителите на пролетта, а еве за што да се подготвите до крајот на овој месец

Времето утре ќе биде променливо облачно со засилен ветер претежно од југоисточен правец, особено во источните делови. Попладне и кон крајот на денот од запад ќе започнат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и локално ќе бидат поинтензивни, проследени со силен ветер.

Времето задутре ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места ќе бидат пообилни, проследени со засилен јужен ветер и локална појава на грмежи.

Времето во четврток ќе биде променливо облачно, претпладне со повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.

До петок времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер.

Еве каково време не очекува и до крајот на целиот месец, погледнете:

Прочитајте и...  Изведба која ќе ве наежи: „Ја излези Ѓурѓо“ во Арената во Пула

Најпопуларно

To Top