Занимливости

Луѓе користат апликација за бришење шминка за да го видат вистинското лице на славните, погледнете ги резултатите

Иако некои од славните не се плашат да објават фотографија без шминка, се уште голем дел од нив носат целосна шминка во филмовите и списанијата. Некој создаде апликација која го прави спротивното на оние апликации со „филтери за убавина“ – ја отстранува шминката за да го прикаже вистинското лице под неа. Апликацијата е наречена MakeApp и поголемиот дел од луѓето веќе ја користат. Погледнете ги Џенифер Лоренс, Тејлор Свифт и многу други „демаскирани“ во галеријата подолу.

Емилија Кларк

Анџелина Џоли

Џенифер Лоренс

Џенифер Анистон

Бела Хадид

Рита Ора

Никол Кидман

Тејлор Свифт

Кети Пери

Викторија Бекам

Бритни Спирс

Скарлет Џохансон

Миранда Кер

Кејт Мидлтон

Меланија Трамп

Адел

Хилари Клинтон

Прочитајте и...  5 факти за кралицата Елизабета II

Најпопуларно

To Top