Занимливости

Луѓе во карантин рекреираат славни уметнички слики

Неодамна, инспирирани од еден профил на Инстаграм – Tussen Kunst en Quarantaine, музејот Џон Пол Гети во Лос Анџелес ги предизвика луѓето да рекреираат славни уметнички дела користејќи предмети кои ги имаат дома.

И по овој предизвик, луѓето продолжија да рекреираат славни дела а резултатите се забавни како и секогаш! Погледнете неколку од најсмешните рекреации во галеријата подолу.

Прочитајте и...  Бебе има веќе 17 месеци, а никој не знае кој пол е- ќе дознае кога ќе има 21 година

Најпопуларно

To Top