in

Луху – мачето со најтажни очи во светот

Мачките имаат прилично добар живот – спијат колку што сакаат, јадат бесплатно и не плаќаат кирија.

luhu maceto so najtazni ocinja vo svetot foto 001

Но, како што ќе забележите од фотките, ова маче не е воодушевено од она што му се нуди. Или барем така изгледа, сакало или не.

Луху е најтажното маче кое некогаш ќе го видите. Живее во Пекинг со нејзината сопственичка и уште неколку други мачки. Но, таа е единствената од нив со 135.000 Инстаграм следбеници.

Не се грижете, живее одличен живот, иако изгледа тажно:

Прочитајте и...  Тајните на мозокот кои не сте ги знаеле

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote