Здравје

Лук и млеко: Смеса која прави чуда во организмот

Смесата со лук и млеко можете да ја пиете еднаш дневно, но не секој ден затоа што е многу силна.

Може да направи чудо во вашето тело, особено ако имате проблеми со циркулаторниот систем, вишок холестерол и импотенција.

Потребни ви се десет чешниња лук кои ќе ги ставите во садот, во кој претходно ќе ставате 1/2 литар млеко и 2 дл вода да зоврие.

Гответе постојано мешајќи, а потоа извадете и оставете малку да се излади. Кога малку ќе се излади, исцедете ја смесата и додадете мед за да го подобрите вкусот.

Можете да ја пиете еднаш дневно, но не секој ден, бидејќи смесата е многу силна.

Луѓето со дигестивни проблеми најпрво треба да се консултираат со својот лекар.

Инаку, јадете здраво за да останете здрави и да спречите многу болести. Не е доволно да консумирате природни лекови ако не се храните здраво.

Прочитајте и...  Шарена диета: За само 4 дена ќе имате 2 килограми помалку
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top