in

Мачка крстена по Буфон, погледнете зошто (ВИДЕО)

Деновите во карантин поради пандемијата на коронавирусот може да бидат многу досадни па луѓето смислуваат различни начини да го скратат времето. И покрај тешката ситуација во Италија луѓето гелдаат да не паднат душевно. Така еден навивач на Јувентус објавил видео од своето домашно милениче.

– Ова е мојата мачка, нејзиното име е Џиџи, а сега ќе видите зошто – рекол сопственикот на мачката во воведот на видеото кое го објавил на Твитер.

Мачката го добила името по славниот голман на Јувентус Буфон, а видеото најдобро покажува зошто.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Градоначалник се маскирал во инвалид за да види како се однесуваат социјалните работници, останал шокиран

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote