Магичен пијалок за слабеење

Летото е период во кој сите сакаме да изгледаме совршено со оглед на минималната облека што ја носиме. Овој магичен пијалок кој ќе го приготвите сами ќе ви ги стопи вишокот масти во телото и ќе ја оформи вашата линија.

c6ab083fc3a5f5e36f5b35f0ed5693f5

Пијалокот се конзумира 15 дена.

Состојки:

1 лимон
1 супена лажица чиа семе
1 рендан корен од ѓумбир
400 мл вода

Навечер се става чиа семето во водата и се остава до наредниот ден да отстои.
Наредната вечер се става сокот од лимон и ѓумбирот во чиа семето и водата.

Се пие 1/3 наутро, 1/3 пред ручекот и 1/3 два часа после ручекот.

Прочитајте и...  5 предлози за освежителни летни салати
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде