Галерија

Магична фотогалерија од подводен парк во Пула

Подводниот парк „Верудела“ во хрватскиот град Пула е новоотворена атракција каде дури и посетителите кои немаат искуство со нуркање можат да се прошетаат низ светот под Јадранското Море.

1 1

Фотографот на Ројтерс, Антонио Брониќ, по потекло од Загреб, ги направи овие прекрасни фотографии на кои е прикажано уникатното доживување при посетата на овој подводен парк кој привлече многу туристи годинава.

Паркот е сместен на длабочина од 4 метри, а има површина од 200 метри квадратни. Секој посетител добива посебна опрема и маска кои овозможуваат нормално дишење и движење.

Прочитајте и...  Свински остров: Рај за свињите кој се наоѓа на Бахамите
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top