in

Мајка го освои интернетот со генијални “Пица бебе” месечни фотографии

За сите родители што сакаат пица (претпоставуваме дека тоа е речиси секој, нели?) најдовме неверојатна идеја за да го одбележите секој месец од првата година на животот на вашето бебе!

Многу родители сакаат да го фатат брзиот раст на нивното бебе во текот на првата година од животот. Така една мајка од Мериленд најде креативен начин за одбележување на месечниот раст на нејзиното бебе,а идејата многу брзо стана хит.

Секој месец, Џанандра го фотографирала својот син на кутија за пица и секој месец додавала уште едно парче пица. Кога Лоренцо наполнил една година тој бил фотографиран со целата пица.

Прочитајте и...  Галерија: Рачно изработени софистицирани садови од дрво

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote