in ,

Мајката на Силвестер Сталоне има 98 години: „Претерав со операции, изгледам како верверица“ (ФОТО)

Џеки Сталоне, мајка на славниот глумец Силвестер Сталоне, во младоста била танчерка и од млади години почнала со пластични операции, така што денес на 98-годишна возраст изгледа сосема поинаку.

Лицето и е толку искривено од бројните естетски интервенции што многумина ја споредуваат со креаторката Донатела Версаче. И самата пред неколку години призна дека претерала и оти жали за бројните операции.

„Ги имаше премногу, изгледам како верверица со уста полна со лешници”, рече Џеки.

Сепак, поранешната танчарка рекла дека е задоволна што се грижи за своето здравје и изглед, па на возраст од 91 година одела на часови за танцување три пати неделно, вежбала двапати неделно со личен тренер и секој ден два часа свирела пијано.

„Не го трошам своето време на глупави холивудски забави. Станав пример за ѕвезди постари од 50 години затоа што сите се плашат од стареење, а јас сум сè попопуларна со годините“, рече таа.

Џеки преживеа три срцев удар и вели дека не се плаши од смрт.

„Имаше три. Мојот одговор на нив беше: за*би. Ако мора да умреш, ова е добар начин да умреш. Се одиш во едно парче и достоинствено“, заклучи таа.

Прочитајте и...  ВИДЕО: На Анџелика ѝ се скрши стапот, па постави рекорд

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote