Македонци краделе по плажите во Будва

Двајца Македонци паднаа во рацете на полицијата по серија извршени кражби на плажите во Будва.

L 0e8133741a5e4d3eb3add1e50788caf4

Се работи за 58-годишниот Шаип Р. и 52-годишниот Тони Т. кои изминатите две недели извршиле шест кражби на плажите во Будва така што краделе торби од присутните на плажата, па потоа ги оставале под чадорите додека се бањале во море. Со автомобилот секој ден доаѓале на плажа, обично ги бирале најпосетените. Користејќи го метежот, незабележано краделе. За жал и мало невнимание на туристите било доволно да останат без своите предмети. Краделе торби со лични работи, паричници, пари, накит, картички за банка, па дури и гардероба.

Полицијата за да ги спречи кражбите, назначи одреден број инспектори што секојдневно се во цивил и ја контролираат плажата. Токму во таков случај се уапсени државјаните на Северна Македонија. Ги следел до автомобилот што го паркирале недалеку од плажата, каде им се ставени лисици на рацете и приведени, велат од тамошната полиција за Вијести.

Прочитајте и...  Девојчето што ја расплака Србија: Хелена не знае дека има тумор на мозокот, ја лажат дека е модерно да и падне косата

Македонците вчера биле упатени во затвор.

Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде