Македонија

МАКЕДОНСКАТА ХИМНА ЕЧЕШЕ СРЕДЕ МОСКВА: Македоски балерини освоија злато во Русија

Македонската химна ечеше во Москва откако македонските млади балерини освои злато на натпреварувањето организирано од Светската Артистичка Денс Федерација. Видливо беше задоволството на младите натпреварувачки кои и дадоа причина плус на Македонија да се гордее на својата младина. Русија е позната по своите балетски ѕвезди па токму победата на гостински терен дава дополнително значење на златниот медал.

-Мakедонската ХИМНА во МоскваЕвропски Шампиони 2019 та ПРЕГОРДА,…. ВЕ САКАММ БЕСКРАЈНО АРТ БАЛЕТ МОЕТО СЕ !

Мakедонската ХИМНА во Москва❤️ Европски Шампиони 2019 та ПРЕГОРДА,…. ВЕ САКАММ БЕСКРАЈНО АРТ БАЛЕТ МОЕТО СЕ❤️❤️❤️❤️❤️ World Artistic Dance Federation

Gepostet von Art Ballet – Skopje am Montag, 18. März 2019
Прочитајте и...  111 оздравени, 23 новозаболени од КОВИД-19
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top