Македонија

Македонски девојчиња од „Арт Балет“ победија на натпревар во Москва (ВИДЕО)

Македонските претставнички од студиото „Арт Балет “ го освоија првото место на WADF (Europian Artistic Dance Champions) во Москва.

Имено, Хана Патриција Поповски го подигна пехарот на Европското Првенство во Танц кое се одржа во Москва, Русија во организација и лиценцирано од Светската Артистичка Танцова Федерација.

Додека македонската химна се свиреше во нивна чест македонските претставнички гордо го држеа македонското знаме на тронот и заедно обединети го дигнаа пехарот во раце.

Прочитајте и...  (ВИДЕО) Ќе ве остави без зборови: Еве како се асфалтира улица во Москва

Најпопуларно

To Top