Случувања

„Македонско девојче“ ечеше во Свети Наум: Жељко Самарџиќ се расположи во Охрид

Во прекрасниот амбиент покрај изворите на Дрим во Св. Наум, гала концерт одржа познатиот балкански музички уметник Жељко Самарџиќ.

maxresdefault 5

Пејачот на својот Инстаграм профил се пофали дека ужива во преубавиот Охрид. Тој во преубавиот Охрид запеа и македонска песна „Македонско девојче“, но и стана да игра во преполната кафеана.

View this post on Instagram

🎶

A post shared by Željko Samardžić (@zeljko_samardzic) on

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=435616637296130
Прочитајте и...  Вистинската инспирација за „Македонско девојче“
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top