in

Мали совети кои водат до секс

 

Како до редовен и здрав сексуален живот, во свет во кој секоја секунда драгоцена и испланирана? Еве неколку кратки совети:

Иницирајте, не отстапувајте. Пронајдете начин вашиот партнер да биде задоволен. Испраќајте му секси СМС пораки, а кога ќе дојде дома овозможете му купка која ќе ве опушти, потоа послужете вино и некое канапе, односно било што само нешто да ве поттикне да ги разгорите страстите. Прво секс па потоа забава.

Лесна вечера со свеќи можеби само ќе ве успие, па прво имајте секс. Поврзаноста која ќе ја чувствувате по односот дополнително ќе ве зближи во текот на целата ноќ.Сексот нека ви биде приоритет. Препознајте ја стимулацијата околу вас во облик на романтични филмови и секси песни и таа енергија пренесете ја во собата.

Одредете ги границите, правилата и обврските, исклучете го телефонот. Вашата посебна вечер претворете ја во оаза на приватноста. Бидете секси и истовреме ранливи. Овозможете му да се погрижи за вас.

Прочитајте и...  Позата „мачка“ е решение за сите проблеми во СЕ*СОТ

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote