Македонија

Малолетна девојка од Скопје силувана од познаник- мајката пријавила во полиција

Скопјанка во полициската станица во Драчево пријавила дека нејзината малолетна ќерка била силувана.

rape siluvanje

Вчера во 15 часот и 09 минути во Полициската станица Драчево, жена од Скопје пријавила дека на крајот на месец јануари 2020 година над нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од нејзин познаник на возраст од околу 21 година.

Се работи на расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Бронза и злато за момче со Даунов синдром од Скопје

Најпопуларно

To Top