Малолетник нападнал 17 годишник со остар предмет

Ф.Ј.(42) од гостиварска Симница во СВР Тетово вчера пријавил напад врз неговиот 17 годишен син.

lenta policija 2
lenta policija 2

-Околу 13 часот неговиот син, ученик во средно училиште во Гостивар, бил нападнат со остар предмет од малолетник од истото училиште, кој претходно физички се пресметувал со други ученици во училишниот двор, информира Марјан Јосифоски портпарол на СВР Тетово.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Ѓубре во црни вреќи се фрла во Охридското Езеро
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде