Македонија

Медената ја сними својата прва песна: Атиџе ќе ве освои со „Покрај река Брегалница“

Медената Атиџе Муратова, која не го криеше својот талент за пеење во документарецот „Медена земја“, влезе во музичко студио. Првата песна ќе се вика „Покрај река Брегалница“.

Кинематограферот Самир Љума на својот Твитер профил сподели фотографија од Атиџе како пее.

Освен во македонскиот документарен филм кој се натпреваруваше за два Oскари, Атиџе ја покажа својата љубов кон музиката и на овогодишното издание на Златна Бубамара кога на сцената запеа, а публиката ја поздрави со неколкуминутен громогласен аплауз.

Прочитајте и...  Македонскиот ајвар се повлекува од маркетите во Словенија, се сомневаат дека има штетни материи

Најпопуларно

To Top