Случувања

Медицинска сестра на пациенти со коронавирус ја гушка ќерка си од далечина (ВИДЕО)

Кинеска медицинска сестра во болница каде што се третира коронавирусот ја прегрнува од далечина својата ќерка.

– Мамо – вели девојчето плачејќи.

– Биди добра – ѝ вели нејзината мајка.

– Мамо, ми недостигаш.

– Мама се бори со чудовишта. Ќе се вратам дома откако вирусот ќе биде победен – ја теши нејзината мајка.

Лиу Хајан може да ја прегрне ќерка си само оддалеку за да ја охрабри. Ним не им е дозволен директен контакт, така што девојчето го остава на земја јадењето за мајка си.

– Ќе се вратам кога ќе победиме во битката – ѝ вели мајката на својата ќерка.

Chinese nurse in coronavirus-hit hospital gives her sobbing daughter "air hug"

A Chinese nurse in a coronavirus-hit hospital in Henan Province gives her sobbing daughter an "air hug." #coronavirus

Gepostet von China Xinhua News am Dienstag, 4. Februar 2020

Извор: deca.mk

Прочитајте и...  Американска компанија тврди дека има вакцина против новиот корона вирус

Најпопуларно

To Top