in

Мејкап артист се трансформира во славни личности со помош на шминка

Дали некогаш сте посакале да изгледате како некој друг? Алексис Стоун, неверојатен мејкап артист со речиси 840 илјади следбеници на Инстаграм, може да изгледа како секој што ќе посака. Овој прекрасен транвестит се трансформира себеси во секоја славна личност. Користејќи шминка и многу вештина, тој може лесно да изгледа како Анџелина Џоли, на пример, или Бритни Спирс.

„Ја обожавам способноста да се трансформирам во други. Можноста да си играм со шминка и облека секој ден додека станувам друг за момент, ме одржува во живот и ме инспирира мене, а и оние околу мене“, изјави уметникот за Bored Panda.

Алексис Стоун

Macaulay Culkin As Kevin Mccallister
Amy Winehouse
Angelina Jolie
Carrie Fisher
Trump
Angelina Jolie As Maleficent
Madonna
Zayn Malik
Glenn Close As Cruella De Vil
Bjork
Megan Fox
Rose From Titanic
Professor Albus Dumbledore
Donatella Versace
Joan Rivers
Nicki Minaj
Mark Zuckerberg
Adele
Billie Eilish
Marv
Jeffree Star
Dorothy
Joker
Kris Jenner
Miley Cyrus
Lady Gaga
Frida Kahlo
Sarah Paulson
Jennifer Aniston
Greta Thunberg

Повеќе на: Instagram | youtube.com | Facebook

Прочитајте и...  110-годишно мртво дрво претворено во магична библиотека

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote