Македонија

Мелани Тарчуловска ја пееше „Македонско девојче“ во Турција и доби огромен аплауз

Малата Мелани Тарчуловска, ќерка на Соња и Јохан Тарчуловски, пред публика од околу 2.000-3.000 луѓе, на караоке настап во Анталија, ја изведе познатата „Македонско девојче“.

9.7.melani

Девојчето кажа дека доаѓа од Македонија и ја изведе познатата македонска народна песна, за што доби силен аплауз од неколкуилјадната публика.

Еве ја нејзината изведба:

Прочитајте и...  440 пара женски чевли обесени на зграда во Истанбул – толку жени се убивани од сопрузите во Турција годишно
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top