in ,

Met Gala 2019: Познатите парови заблескаа на црвениот тепих

И токму како што тврдеа модните дизајнери, изминатата ноќ се одржа еден од најдобрите Мет Гала балови во музејот Метрополитен во Њујорк каде славните ѕвезди ја покажаа својата смисла за мода и уметност под темата „Camp: Notes on Fashion“.

Оваа година фаворити беа Жисел Бундхен и Том Брејди.

gisele bundchen tom brady met gala 2019 02

Џенифер Лопез и Алекс Родригез ги стопија нашите срца. Лопез на себе носеше милионски накит. Од блескавиот 16-каратен веренички прстен кој неодамна го доби од Алекс, до луксузно ланче од Хари Винстон со 65-каратен сафир.

Jennifer Lopez Alex Rodriguez 2019 Met Gala

Погледнете ги другите парови кои заблескаа на црвениот тепих:

Серена Вилијамс и Алексис Оханиан

gettyimages 1147406597

Карли Клос и Џошуа Кашнер

karlie kloss joshua kushner a

Бенедикт Кумбербах и Софи Хантер

benedict cumberbatch sophie hunter attends 2019 met gala social

Лили Рајнхарт и Кол Спраус

SEI 66083174

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт

miley cyrus and liam hemsworth attend the 2019 met gala news photo 1147422950 1557184855

Ким Кардашиан и Канје Вест

kim kardashian kanye lores getty

Прочитајте и...  20 ретки фотографии од ѕвездите пред да станат славни

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote