Македонија

„Металург“ во акцијата на Анима Мунди: „Сакај ги животните!“

Ракометарите на Металург покажаа дека се големи љубители на животните и се вклучија во акцијата на Анима Мунди „Сакај ги животните!“

Тимот од Автокоманда тоа го потврди и со пригоден календар за 2019/20 година, преку кој испратија порака – грижете се за животните и борете се против суровото однесување кон нив.

Металург ќе има и соодветна промоција на календарот во пресрет на новата сезона во Суперлигата.

Сакај ги животните!Со пригоден календар за 2019/20 година, Металург зеде учество во акцијата „Сакај ги животните“. Нашата порака е – грижете се за животните и борете се против суровото однесување кон нив.

Gepostet von РК Металург am Montag, 2. September 2019
Прочитајте и...  Акција за чистење на планината Голак
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top