„Металург“ во акцијата на Анима Мунди: „Сакај ги животните!“

Ракометарите на Металург покажаа дека се големи љубители на животните и се вклучија во акцијата на Анима Мунди „Сакај ги животните!“

Тимот од Автокоманда тоа го потврди и со пригоден календар за 2019/20 година, преку кој испратија порака – грижете се за животните и борете се против суровото однесување кон нив.

Металург ќе има и соодветна промоција на календарот во пресрет на новата сезона во Суперлигата.

Сакај ги животните!Со пригоден календар за 2019/20 година, Металург зеде учество во акцијата „Сакај ги животните“. Нашата порака е – грижете се за животните и борете се против суровото однесување кон нив.

Gepostet von РК Металург am Montag, 2. September 2019
Прочитајте и...  12 од трагичната смрт на нашиот Тоше: ЗАР НЕКОЈ МОЖЕ ДА ТЕ ЗАМЕНИ?
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде