in

Минус 84 килограми: Колку вишок кожа останува по строгите диети?

Кајла Батчер некогаш тежела 181 килограм. Имала вишок килограми од својата 8-ма година, бидејќи како што самата вели, била растена со 5 браќа и сестри во „токсичен дом“.

„Никогаш немавме граници што може да јадеме како мали,“ вели Кајла.

Во изминатата година, Кајла намалила 84 килограми. Иако е неверојатно горда на прогресот кој го остварила, сега на себе носи оклоп од вишок кожа.

„Сè е опуштено, збрчкано и виснато,“ вели 24-годишната девојка од Канада која има барем 9 килограми вишок кожа на себе.

Отстранувањето вишок кожа од стомакот би ја чинело околу 7.000 долари, а целото тело околу 20.000 долари, вклучувајќи ги рацете, нозете и градите.

Прочитајте и...  Шарена диета: За само 4 дена ќе имате 2 килограми помалку

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote