Случувања

Мишел Обама сподели фотографија од семејството, еве зошто добија 5 милиони “лајкови“

На својот Инстаграм профил, некогашната прва дама на Америка Мишел Обама објави фотографија на која позираат со своите ќерки.

michelle obama 570x411

Таа објави семејна фотографија која за помалку од 12 часа доби пет милиони лајкови.

Станува збор за фотографија на која таа и нејзиниот сопруг, поранешниот претседател на Америка Барак Обама, позираат прегрнати со своите ќерки Мајло и Саша.

Причината поради која само една фотографија предизвика толку големо воодушевување во јавноста е тоа што четиричленото семејство ретко може да се види задно, особено откако Барак се отсели од Белата куќа, но и бидејќи девојките пораснаа и студираат далеку од семејниот дом.

View this post on Instagram

From our family to yours, #HappyThanksgiving!

A post shared by Michelle Obama (@michelleobama) on

Прочитајте и...  Ќе се снима филм за Аркан и Цеца, еве дел од актерите
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top