Македонија

МНТ со онлајн програма за време на мерките против корона вирусот – гледајте театар од дома

Од утре со почеток од 20 часот Македонскиот Народен Театар стартува со онлајн претстави кои ќе можете да ги гледате во вашите домови.

Претставите ќе се емитуваат бесплатно на нивниот YouTube-канал.

Можете да ги гледате претставите со следниот редослед:

18.3. „Сомнително лице“

19.3. „Изгубени Германци“

20.3. „Парите се отепувачка“

23.3. „Да тргнеме Сењор“

24.3. „Мајсторот и Маргарита“.

🎭 МНТ ВО ВАШИТЕ ДОМОВИДрага публико, бидејќи овие денови не можете да уживате во магијата на театарската игра, МНТ е…

Gepostet von Македонски народен театар am Dienstag, 17. März 2020
Прочитајте и...  Кина ќе донира 4 милиони евра за 104 амбулантни возила, минибуси и опрема во здравството

Најпопуларно

To Top