in

Модел со Даунов синдром го исполни својот најголем сон, прошета по пистата на Њујоршката модна недела!

Софиа Јирау е 22-годишна манекенка со Даунов синдром од Порторико која неодамна докажа дека само небото е граница, а тоа го направи со нејзиното учество на еден од најголемите модни настани во светот – Њујоршката модна недела.

Оваа млада девојка има за цел да ги инспирира луѓето ширум светот и таа верува дека не постојат никакви граници – „И ти можеш да ги оствариш твоите соништа!“, вели Софија.

Прочитајте и...  (ФОТО +18)Адриана Лима целосно гола со мисија да ги спаси Амазонските шуми

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote