in

МОДЕРНА КАЗНА: Татко две недели ги користел социјалните мрежи на неговата ќерка

Tawnya Ford и Larry Sumpter од Тексас откриле дека покрај претходниот договор, нивната ќерка Маделин сепак го земала и дечкото на забава. Смислиле оригинална казна, а девојката сама бирала кое решение повеќе и одговара, пишува BoredPanda.

Можела да бира помеѓу тоа еден месец да и е одземен телефонот или во период од две недели нејзините родителите да имаат потполна контрола над нејзините профили на социјалните мрежи.

Маделин веднаш одбра друга можност и набрзо се пожалила. Татко и ги презел во свои раце нејзините профили на Инстаграм и ТикТок, а потоа започнал да објавува фотографии.

На пример, се снимал како игра со зетот и објавил видео. Или како гледа во камера додека лежи во кревет. Колегите на Маделин редовно ги следеле тие објави.

„Веднаш по првиот ден Маделин се пожали и кажа дека се предомислила и дека подобро би останала еден месец без телефонот. Larry рече дека тоа е невозможно сега, бидејќи тој има премногу идеи и вложувал во нив, па така казната остана. Тој ужива и мисли дека кога ќе заврши се, ќе отвори сопствен профил на ТикТок“ – појаснува мајката.

Прочитајте и...  Студија: Помалку време на социјални мрежи намалува ризик од депресија

Откако конечно завршила казната на Маделин, на Инстаграм објавила своја фотографија од детството со порака: „Сега сум послатка од порано и подготвена сум за добри одлуки“.

На тоа еден нејзин следбеник искоментирал: „Кажи ми дека сум луд, но твојот татко имаше интересни објави“.

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote