Мојот син учителките го затвориле и злоставувале: Северина обелодени скандал

seve

Пејачката Северина Којиќ на прес-конференција откри дека има големи приватни проблеми, изнесувајќи тешки обвиненија на сметка на училиштето во кое учи нејзиниот син. Таа тврди дека учителките го злоставувале малиот Александар.

Учителките на мојот сопруг Игор не му дале да го земе детето од училиште, туку син ми го заклучиле и физички го злоставувале. Добивам заканувачки мејлови од мојот бивш сопруг Милан, а учителките син ми го влечеле за рамената и за стомакот. Син ми сакал да дојде кај Игор, ама не му дозволиле. Тоа се случува бидејќи таткото на детето рече дека ќе ми го одземе синот. Милан наводно ја платил кампањата на Бандиќ, а училиштето во кое се случи сè, е под градска управа. Чувствувам дека е нешто труло во Хрватска – со овие зборови Северина го започна своето обраќање на прес-конференцијата, пишуваат хрватските медиуми.

Како што вели таа, овие информации морала јавно да ги сподели.

Јас сум единствената мајка која не смее на својот инстаграм-профил да објавува слики од сопствениот син зашто мојот бивш сопруг го решил тоа на сомнителни начини – тврди Северина.

Прочитајте и...  Мајка монструм ја терала својата ќерка да спие со братот на својот нов сопруг

Од училиштето се воздржуваат од секакви коментари поради детето, бидејќи сметаат дека тоа заслужува да има спокојно, односно мирно детство, откриваат хрватските медиуми.

Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде